Samorządowa Szkoła Podstawowa w Marzeninie

Zapisy do szkoły
Dyrektor
Samorządowej Szkoły Podstawowej w Marzeninie
ul. ks. Twardego 22, tel. (61) 43-88-086

ogłasza w dniach od 20 stycznia do 28 lutego 2020 r. zapisy do szkoły

dzieci urodzonych w roku 2014 do oddziału przedszkolnego
oraz dzieci urodzonych w roku 2013 do klasy pierwszej.


Zapisy zostaną przeprowadzone w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 - 15.00
Rodzice winni zgłosić się z dowodem osobistym, numerem PESEL i aktem urodzenia dziecka.
Konkurs czytelniczy
Dnia 13 grudnia uczniowie klasy drugiej wraz z nauczycielkami Alicją Fojt i Anną Błaszak uczestniczyli w konkursie czytelniczym. Konkurs odbył się w Samorządowej Szkole Podstawowej w Chwalibogowie. W najlepszej grupie znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły: Jan Zajdowicz i Rafał Dębicki.
Bardzo dziękujemy organizatorom konkursu za zaproszenie, wspaniałą gościnę i cudowną atmosferę...
-->więcej

galeria zdjęć
"Zawsze zielona Września. Przyłączysz się?"
Dnia 28 listopada 2019 roku uczennice naszej szkoły: Julianna Konieczka, Hanna Zielińska i Gabriela Kulczyńska pod upieką p. Katarzyny Janowiak brały udział w konferencji ekologicznej na temat: ,,Zawsze zielona Września. Przyłączysz się?” Inni uczestnicy konferencji to władze miasta - Burmistrz Tomasz Kałużny oraz jego zastępcy: Karol Nowak i Artur Mokracki, jak również Straż Miejska, pracownicy różnych przedsiębiorstw, leśnicy, harcerze, wolontariusze, Dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie – wszyscy, którzy zebrali się po to, aby dyskutować nad poprawą stanu naszego środowiska...-->więcej na ten temat

Pierwszy i drugi krok szachowy
W sobotnie andrzejkowe przedpołudnie, 30 listopada 2019 roku, w Samorządowej Szkole Podstawowej w Marzeninie pojawiło się ponad pięćdziesięciu szachistów kontynuujących zmagania szachowe w ramach tegorocznych kroków szachowych. Zawody jak zawsze przebiegły sprawnie dzięki dużemu zaangażowaniu grupy osób, nauczycieli i uczniów, organizujących imprezę. Szachistki i szachiści zbierali punkty do rankingu. Dopiero po czterech turniejach poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii. Trzeci turniej rozegrany zostanie w lutym przyszłego roku.-->zobacz wyniki

XXIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Marzeninie
Świąteczne dni 09-10 listopada 2019 przebiegły w Samorządowej Szkole Podstawowej w Marzeninie pod znakiem rywalizacji na 64 polach. Marzenin po raz dwudziesty dziewiąty stał się areną szachowej batalii o mistrzostwo szachownicy w trzech kategoriach wiekowych jak również w rywalizacji drużynowej. Stało się już tradycją to dość spore lokalne wydarzenie promujące tę intelektualną dyscyplinę sportową. Szachy to wspaniała gra. Wszyscy wiemy, że jej wartość dydaktyczna oraz pozytywny wpływ na rozwój młodego człowieka są nie do przecenienia...-->wyniki

W zawodach uczestniczyli rywalizowali zawodnicy ze Szczecina, Poznania, Łodzi, Kostrzyna, Gniezna, Zdziechowej, Nekli, Żydowa, Wrześni, oraz Marzenina. Zabrakło w tym roku Białorusinów. Mamy nadzieją, że przyjadą do Marzenina w przyszłym roku, kiedy to odbędzie się jubileuszowy, XXX Festiwal. Już od dzisiaj zaczynamy myśleć o jego organizacji. Mamy wiele nowych pomysłów. Jako organizatorzy, pracownicy Samorządowej Szkoły Podstawowej w Marzeninie, serdecznie dziękujemy za wsparcie p. Burmistrzowi, wszystkim sponsorom, każdemu, kto przyczynił się do tego, aby nasza sztandarowa impreza mogła się odbyć.
Uroczyste Ślubowanie
Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w szkole.
„Pierwszaki” zostają przyjęci w poczet uczniów szkoły, czyli stają się członkami społeczności szkolnej. Tradycyjnie, jak co roku w październiku uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanej wcześniej inscenizacji „Tomcio Paluch idzie do szkoły”. W pomysłowo wykonanych strojach i pięknie wykonanej scenografii wystąpili przed swoimi rodzicami oraz całą społecznością szkolną...-->więcej

-Galeria zdjęć-
Rogalowe Muzeum Poznania
Dnia 09.10.2019 r. zerówka oraz klasy 1-3 edukacji wczesnoszkolnej wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Rogalowego Muzeum w Poznaniu...-->więcej

-Galeria zdjęć-
Dziękujemy za Wasz trud
Dnia 11 października 2019 r. uczniowie klasy V oraz klasy VII pod opieką wychowawców - pani Renaty Wojciechowskiej oraz pani Katarzyny Janowiak przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej...-->więcej
Uczniowie z Marzenina na Gali Projektu ULI
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Marzeninie wygrali wojewódzki konkurs na najlepszy projekt edukacyjny Cyfrowej Szkoły Wielkopolski 2020 – Uczniowskie Laboratorium Informatyczne. Projekt nosił tytuł „Ozoboty i przyjaciele Jimu i Lego WeDo sprzątają świat.
Gala podsumowująca, która odbyła się 8 października była dla szkoły niezwykłym wydarzeniem, podczas którego uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwej Gali Oskarowej.
W nagrodę za swoje zwycięstwo dzieci wraz z opiekunem projektu Agnieszką Przybylską otrzymali czek uprawniający ich do odbioru nagrody – czytnika e-book dla każdego.
Projekt stworzony przez uczniów tej szkoły zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i pozwolił im poczuć się jak prawdziwe gwiazdy. Z pewnością dało im to wiele pewności siebie i motywacji do dalszych kreatywnych działań.


Kolejna edycja Kroków Szachowych w Marzeninie
W sobotę 19 października w Samorządowej Szkole Podstawowej w Marzeninie ruszyła kolejna edycja Pierwszych i Drugich Kroków Szachowych. Mimo, że w tym dniu organizowanych było wiele turniejów do Marzenina przyjechało równo 60 szachistów reprezentujących 8 klubów sportowych lub szkół: Żak Września, Płomyk Nekla, Hetman Żydowo, Chrobry Gniezno, Szkoła Podstawowa w Zdziechowej, MOK Gniezno, Polsko – Angielska PSP Poznań. Gospodarzem była SSP Marzenin i Iskra Marzenin. Przygotowaniem i przeprowadzeniem rozgrywek zajęli się p. Anna Pardela, p. Mariola Jędrzejewska, p. Krzysztof Przywarty. Zawody sędziowała p. Iwona Koralewska.
Kolejne spotkanie 30 listopada tego roku. Szczegóły w regulaminie.
Link do regulaminu: -->Regulamin

Wyniki:
DRUGI KROK SZACHOWY grupa niebieska (2007-2005)
Wyniki grupa niebieska 2007-2005

DRUGI KROK SZACHOWY grupa zielona (2010-2008)
Wyniki grupa zielona (2010-2008)

PIERWSZY KROK SZACHOWY grupa żółta (2011 i młodsi)
Wyniki - grupa żółta 2011 i młodsi

-->Zobacz zdjęcia
Święto Matematyki w szkole
Dzień 10 października 2019 roku długo będzie się kojarzył z realizacją projektu matematycznego zrealizowanego pod nazwą Święto Matematyki w Szkole. Ten dzień poświęcony Królowej Nauk pokazał jak wielkie pokłady wyobraźni, pomysłowości i kreatywności drzemią w naszych uczniach od maluchów począwszy, a na ósmoklasistach skończywszy. Wszystkie zaplanowane działania zostały wykonane perfekcyjnie, z ogromnym zaangażowaniem i nutą rywalizacji. Przede wszystkim była to jednak znakomita nauka poprzez zabawę. Inicjatorką przedsięwzięcia była p. Anna Pardela, współodpowiedzialnymi za przygotowanie i realizację projektu - p. Anna Błaszak i p. Małgorzata Wołoszyn oraz wychowawcy klas. Przygotowanie zadań w języku angielskim wsparła p.Marzena Lewandowska. W pracach komisji uczestniczyły: p.Bożena Doktór, p.Anna Błaszak,p. Danuta Paulus-Kaczmarek i p.Anna Pardela.
Poniżej prezentujemy cele projektu i wszystkie zaplanowane zadania, z którymi zmierzyli się nasi uczniowie.

-->Zobacz Projekt Święto Matematyki

-->Zobacz film
Wielki sukces uczniów szkoły w Marzeninie
Wrzesień 2019 roku zamiast rozpaczy z powodu jesiennej szarości przyniósł szkole w Marzeninie wspaniałą wygraną w projekcie „Uczniowskie Laboratorium Informatyczne” Cyfrowej Szkoły Wielkopolski 2020. Opiekunem projektu była Agnieszka Przybylska, a pod jej czujnym okiem pracowały niezwykle utalentowane dzieci z klas 1-3 oraz dzielnie zbierające śmieci roboty. Wiele wysiłku i kreatywności włożonej przez tą współpracującą grupę zapewniły szkole w Marzeninie wygraną, a finał projektu, czyli gala pokazowa odbędzie się 8 października w Poznaniu. Jest to niepodważalny dowód na to, że nie wielkość szkoły ma znaczenie, a wielkość będących w niej ludzi.

Zobacz film
Ogólne warunki ubezpieczenia dzieci i młodzieży
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Dnia 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Pożegnaliśmy uczniów klas VIII i II gimnazjum oraz wieloletniego nauczyciela naszej szkoły p Wandę Goliszewską. Pani Wanda odchodzi na zasłużony odpoczynek. Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych uczniów, sportowców, artystów, czytelników, szachistów, działaczy społecznych... Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo im dziękujemy. Życzymy Wszystkim udanych wakacji!

Film z uroczystości
Sukces naszego ucznia w "Potyczkach informatycznych"
Dnia 4 kwietnia 2019 r. odbył się finał konkursu informatycznego organizowanego przez Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni. Krzysztof Haller z klasy VIII zdobył w tym konkursie II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć z konkursu
2 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
W dniu 02.04.2019 r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu...więcej na ten temat

Galeria zdjęć
W poszukiwaniu wiosny...
Uczniowie klasy VII realizowali projekt edukacyjny z plastyki, muzyki i języka polskiego. Przygotowali transparenty, kukłę, napisali tekst do znanej muzyki. Finałem przygotowań oraz podsumowaniem projektu był korowód wiosenny do Noskowa dnia 21 marca 2019 r. .
-->zobacz film

Talenty 2019
W tegorocznym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Talenty 2019 wzięli udział następujący uczniowie: Aleksandra Kosicka i Hania Zielińska - plastyka, Ania Górna, Julia Gomuła i Julia Cypryańska - muzyka wokalna, uczestnicy kółka tanecznego. Ola Kosicka zdobyła II miejsce w kategorii plastycznej. Gratulujemy!

kategoria plastyczna - prace Oli Kosickiej

kategoria taneczna - zdjęcia

kategoria taneczna - film

kategoria wokalna - film

SPOTKANIA ZAWODOZNAWCZE W ZERÓWCE
W ramach edukacji zawodoznawczej dzieci z rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego razem z wychowawczynią p. Ewą Chmielewską odbyły kilka spotkań z przedstawicielami różnych zawodów...więcej

Galeria zdjęć

I nagroda w konkursie zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni
Grupa teatralna Kameleon z naszej szkoły pod kierunkiem p. Renaty Wojciechowskiej wygrała w konkursie PCPR pt. "W Internecie czy w realu nie lekceważ złych sygnałów". W filmie występują: Natalia Gomuła, Weronika Kachniarz, Wiktoria Kachniarz, Roksana Korpusik, Aleksandra Kosicka, Joanna Kozakowska, Marcel Opyd, Alan Siedlewski, Estera Wieczorek, Nadia Wiącek

-->zobacz film


MISTRZOSTWA POWIATU WRZESIŃSKIEGO W WARCABACH
Dnia 5 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Warcabach. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. Przedstawiamy wyniki:

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach - Dziewczyny

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach - Chłopcy

-->Galeria zdjęć
WOŚP w Marzeninie
13 stycznia 2019 r. w 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięło udział 15 wolontariuszy naszej szkoły. Uczniowie klasy VIII i III gimnazjum jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Pomimo deszczowej aury wytrwale kwestowali. Dzięki hojności mieszkańców Marzenina i okolic, jak też zbiórki przeprowadzonej wśród uczniów i pracowników Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Marzeninie do sztabu Wrzesińskiego Ośrodka Kultury przekazano 1552,44 złotych. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tak szczytnej akcji.


-->galeria zdjęć

Dzień Babci i Dziadka w Marzeninie
W dniu 11 stycznia 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Marzeninie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka...więcej

-->galeria zdjęć
Wigilia 2018 i życzenia noworoczne
Dnia 21 grudnia 2018 r. wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystej Wigilii. Jasełka przygotowała Pani katechetka Bożena Doktór. Ksiądz Proboszcz Jacek Felcyn przybliżył historię Świętej Rodziny. Pani Dyrektor Mariola Jędrzejewska złożyła Wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. -->zobacz film

Po Jasełkach Pani Agnieszka Depczyńska ogłosiła wyniki Konkursu Bożonarodzeniowego 2018. Prace zostały ocenione w czterech kategoriach: „Szopka”, „Aniołek”, „Kartka Bożonarodzeniowa” oraz „Bombka” -->Oto wyniki konkursu
-->galeria zdjęć

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie Wam radość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, oraz wiele szczęśliwych chwil...

Kroki szachowe - drugie spotkanie
W dniu 8 grudnia 2018, w sobotnie przedpołudnie, w świątecznej atmosferze w Samorządowej Szkole Podstawowej w Marzeninie spotkali się szachiści w trzech kategoriach wiekowych w ramach cyklicznych turniejów Pierwszy i Drugi Krok Szachowy. Frekwencja dopisała, przy szachownicach stawiło się 73 graczy. Dyrektor Szkoły wręczyła dyplomy dla najlepszych w poprzednim, październikowym turnieju.
Zawody sędziowała p. Iwona Koralewska. Organizacją i przeprowadzeniem imprezy zajęły się p. Anna Pardela i Mariola Jędrzejewska, wspomagane przez uczniów szkoły.
-->galeria zdjęć

Wyniki:

Grupa niebieska rocznik 2003-2005

Grupa żółta 2009 i młodsi

GRupa zielona 2006-2008


Zielona Szkoła 2018
W dniach 04.11-07.11.2018 r. uczniowie klas VI i III gimn. z wychowawcami brali udział w Zielonej Szkole w Dźwirzynie. Podczas pobytu w Dźwirzynie, Kołobrzegu, Trzęsaczu i Rewalu był realizowany projekt poświęcony 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie brali udział w zajęciach historycznych i plastycznych oraz w konkursie "Kocham Polskę". -->zobacz film
"Rekord dla Niepodległej"
W piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 cała nasza społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała 4 zwrotki naszego hymnu państwowego.

zobacz film -->"Rekord dla Niepodległej"

Tego samego dnia odbył się uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości otworzyła prezentacja Natalii Górnej Uczennica klasy VI pod kierunkiem p Anny Kędzierskiej przedstawiła historię swojego pradziadka Pana Józefa Rutkowskiego, który walczył za naszą ojczyznę Gośćmi specjalnymi były córka i wnuczka pana Józefa. Pani Halina Kucza opowiedziała wzruszającą historię swojego ojca. Następnie po wprowadzeniu sztandaru wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego Potem wystąpili uczestnicy kółka teatralnego w specjalnej etiudzie teatralnej przedstawiającej losy naszego kraju. Następnie uczniowie na tle pięknej dekoracji "Pociągu do wolności" recytowali najpiękniejsze wiersze patriotyczne, śpiewali pieśni patriotyczne i opowiadali o najważniejszych wydarzeniach dotyczących losów naszej ojczyzny w czasie zaborów. Pani dyrektor Mariola Jędrzejewska podziękowała za profesjonalne przygotowanie przedstawienia. Realizacją scenariusza przedstawienia zajęli się nauczyciele: p Renata Wojciechowska, p Katarzyna Janowiak, p. Krzysztof Przywarty. Dzień 9 listopada zapisał się w naszej pamięci jako dzień pełen wzruszeń, emocji i głębokiego patriotyzmu.

Film z uroczystości
100 - Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
W piątek 9 listopada 2018 r. świętujemy u nas w szkole 100 - Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji przyłączamy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległości" i zaśpiewamy wspólnie o godz. 11.11 cztery zwrotki naszego hymnu narodowego. Zaraz po zaśpiewaniu hymnu odbędzie się uroczysta akademia oraz spotkanie z Panem Trawińskim - potomkiem Powstańca Wielkopolskiego. Tego dnia odbędą się także w naszej szkole liczne wystawy prac i zdjęć poświęcone naszej ojczyźnie.
Kroki szachowe 2018/2019
Dnia 20 października 2018 r. rozpoczęliśmy kolejną edycję Kroków Szachowych. Turniej cieszy się szerokim zainteresowaniem młodych szachistów. Zgłosiło się 86 uczestników. Pani Dyrektor Mariola Jędrzejewska dokonała otwarcia turnieju. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała pani Iwona Koralewska. Organizacją turnieju zajęły się Pani dyrektor Mariola Jędrzejewska, Pani Anna Pardela - instruktor szachowy oraz nauczyciel matematyki w SSP w Marzeninie i Pani Renata Wojciechowska - nauczyciel informatyki i zajęć artystycznych. Zapraszamy na Drugi Krok Szachowy już w grudniu.

Wyniki:

Dziewczęta i chłopcy 2008 i młodsze

Dziewczęta 2002-2004

Chłopcy 2002-2004

Dziewczęta i chłopcy 2005-2007

Regulamin - Pierwszy i Drugi Krok Szachowy

Galeria zdjęć

Konkurs plastyczny "Jesień"
W dniach 01.10-12.10.2018 r. Biblioteka Samorządowej Szkoły Podstawowej w Marzeninie zorganizowała konkurs "Jesień". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-III, którzy wykonali prace różną techniką przedstawiające jesienne krajobrazy. W dniu 18.10. 2018 r. Komisja konkursowa w składzie: p. Renata Wojciechowska, p. Agnieszka Przybylska oraz p. Rafał Kaczmarek - nauczyciele SSP w Marzeninie wyłoniła zwycięzców. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, maskotki i słodycze.
Zwycięzcy konkursu: Roksana Świergiel, Hanna Domagalska, Lena Jabłońska - klasa II, Antoni Sołtysiak - klasa III. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć

Święto Patrona
W dniu 10 października 2018 roku w ósmą rocznicę Święta Patrona uczniowie klasy VI wraz z opiekunami panią Danutą Paulus-Kaczmarek oraz panem Rafałem Kaczmarkiem przygotowali program artystyczny poświęcony patronce naszej szkoły Marii Konopnickiej. Po odśpiewaniu hymnu szkoły oraz Roty, grupa chłopców z klasy VI przedstawiła utwór „ O Wrześni” nawiązujący do pamiętnego z 1901 roku strajku Dzieci Wrzesińskich o prawo do pacierza polskiego. W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć znanych i lubianych przez wszystkich wierszy takich jak : „Stefek Burczymucha” , „Tęcza”, „Przy mrowisku” , „Nasza Hania”.
Spotkanie z Panem Mirosławem Chudym
W dniu 12 października 2018 r. odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z SSP w Marzeninie z Panem Mirosławem Chudym sportowcem, członkiem Kadry Narodowej w szermierce na wózkach. Dwa panele dyskusyjne, oddzielnie dla młodzieży i klas młodszych IV-VI.
Zajmujące spotkanie podczas którego Nasz gość opowiedział historię swojego życia, która wywarła ogromny wpływ na słuchaczach. Ponadto w przystępny sposób przybliżył uczniom zasady walki szermierczej i sędziował pojedynki.
Jest przykładem, że dzięki uporowi i ciężkiej pracy można spełniać swoje marzenia i osiągać sukcesy. Realizuje się na wielu płaszczyznach: sport, praca zawodowa, radny Gminy oraz społecznik.
Spotkanie odbyło na zaproszenie n-la wychowania fizycznego Artura Szymkowiaka.
-->Galeria zdjęć
Pasowanie na ucznia
9 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy pierwszej...-->więcej
Projekt „Koleje Wolności 1918-2018”
5 października w ramach projektu „Koleje Wolności 1918-2018” uczniowie klasy 8 SP oraz 3 Gimnazjum wraz z opiekunami udali się na plenerowe lekcje historii. Zajęcia odbyły się w stylowym wagonie kolejowym na trasie Września - Swarzędz. Uczniowie udoskonalili swoje wiadomości, a także poznali wiele ciekawostek na temat Powstania Wielkopolskiego.
-->Galeria zdjęć
-->zobacz artykuł
Turniej szachowy z okazji 15-lecia UKS PŁOMYK "NEKLA"
Dnia 15 września 2018 r. grupa 11 szachistów z naszej szkoły uczestniczyła w turnieju szachowym w Nekli z okazji 15 – lecia Klubu UKS Płomyk Nekla – sekcji szachowej...
więcej
-->Galeria zdjęć
Najlepsze życzenia z okazji ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019.
Uczniom życzymy, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Wierzymy, że każdy dzień spędzony w szkole będzie dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę, którą w przyszłości spożytkujecie jak najlepiej.

Nauczycielom i Pracownikom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów oraz osobistej satysfakcji z wykonywanych zadań i obowiązków.

Wszystkim Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów, życzymy aby osiągnięcia Waszych dzieci były dla Was nieustającym powodem do dumy.
"Dobry Start" czyli 300 zł dla ucznia
Uwaga Rodzice!
Ruszył program rządowy "Dobry Start". Jest to 300 zł. jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny (nie dotyczy dzieci uczących się w przedszkolu oraz w tzw. zerówce). Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia (dziecko niepełnosprawne do 24 roku życia). Aby otrzymać wsparcie należy złożyć wniosek online od 1 lipca br. przez stronę https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online lub od 1 sierpnia można składać wnioski drogą tradycyjną - papierową tu można pobrać wzór wniosku w tych samych instytucjach co wniosek 500+, czyli w urzędzie miasta i gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie. Wniosek należy złożyć nie później niż do 30 listopada! Ci z Państwa, którzy złożą wniosek w lipcu lub sierpniu otrzymają świadczenie nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (wrzesień, październik, listopad) to pomoc trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Więcej informacji na https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/
28 Międzynarodowy Festiwal Szachowy
W dniach 25.06 - 27.06.2018 r. odbył się w naszej szkole 28 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Ks. B-pa Jerzego Dąbrowskiego. W tym roku rywalizowało o medale i puchary 70 szachistów z Białorusi, Szczecina, Kostrzyna, Gniezna, Wrześni, Żydowa, Nekli oraz Marzenina. Najlepszą drużyną okazała się drużyna Olimpia Grodno z Białorusi, tuż za nią sklasyfikowana została drużyna Chrobry Gniezno, natomiast na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Pałac Młodzieży ze Szczecina. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Opiekunom, Gościom, Sponsorom oraz tym Wszystkim, którzy aktywnie przyczynili się do zorganizowania festiwalu. Zapraszamy na festiwal w przyszłym roku. Przedstawiamy wyniki klasyfikacji indywidualnej:

Chłopcy i dziewczęta rocznik 2002-2004

Chłopcy i dziewczęta rocznik 2005-2007

Chłopcy i dziewczęta rocznik 2008 i młodsi


Artykuł wrzesnia.info.pl

Fotorelacja z turnieju
"Wszystko ma swój czas…"
Uroczyste zakończenie roku szkolnego - chwila niezwykle radosna. Po dziesięciu miesiącach trudu i pracy dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum rozpoczęły się upragnione wakacje! Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 oraz pożegnanie klasy III Gimnazjum...więcej

zobacz zdjęcia
Trzy stolice - tysiące wrażeń!
W dniach 11.06-14.06.2018 r. trzydziestu dwóch uczniów naszej szkoły wyjechało na wycieczkę przemierzając ponad tysiąc kilometrów po Europie...więcej

Zobacz zdjęcia


Sukcesy artystyczne Celiny Skrzypek z kl. IV

Celinka Skrzypek 26 kwietnia br. odebrała nagrodę za I miejsce w konkursie plastycznym w Gminnym Przeglądzie Prezentacji Dzieci i Młodzieży Talenty 2018. Jest nie tylko utalentowaną plastyczką, ale także utalentowaną aktorką, dn. 9 maja br. podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego Maska 2018 Celinka otrzymała wyróżnienie za rolę dziewczynki w spektaklu "Człowiek - co ile? gdzie ile?". Serdecznie gratulujemy!


Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!
Dnia 28 marca nagrodzono uczestników „Wielkanocnego konkursu plastyczno-technicznego”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z Wielkanocą i przeznaczony był dla uczniów klas I -VI . Wielkość oraz technika wykonania prac była dowolna. Uczestnicy wykazali się kreatywnością. Wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane.

Wyniki konkursu

Galeria zdjęć

Podsumowanie Kroków Szachowych
Dnia 16 marca 2018 r. odbył się u nas w szkole ostatni turniej szachowy z cyklu Kroki Szachowe. Przedstawiamy wyniki podsumowujące Kroki Szachowe w roku szkolnym 2017/2018:

dziewczęta rocznik 2008 i młodsze

chłopcy rocznik 2008 i młodsze

dziewczęta rocznik 2002-2004

chłopcy rocznik 2002-2004)

dziewczęta rocznik 2005-2007

chłopcy rocznik 2005-2007
Wycieczka do Szreniawy
Dnia 16 marca 2018 r. odbyła się wycieczka klas 0-4 do Szreniawy. Celem wycieczki było przybliżenie i upowszechnienie wielkanocnych tradycji i obyczajów polskiej wsi...więcej

Wieczór Jasia i Małgosi
W dniu 16.03.2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się Wieczór Jasia i Małgosi. Był on uwieńczeniem Programu Domowych Detektywów, w którym brali udział uczniowie klasy piątej i ich rodzice...więcej

-->Galeria zdjęć

Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Marzeninie była organizatorem Mistrzostw Powiatu Wrzesińskiego w Warcabach. Zawody odbyły się w poniedziałek 5 lutego 2018 roku w sali gimnastycznej szkoły. Powiat reprezentowały drużyny z Kołaczkowa, Grabowa Królewskiego, Kaczanowa, Otocznej, Nowego Folwarku, Grzybowa i Marzenina...więcej w Aktualnościach
Trzecie spotkanie w ramach Kroków Szachowych w szkole w Marzeninie
Piątkowe popołudnie i wieczór, 26 stycznia 2018 roku, upłynęło w Szkole w Marzeninie pod znakiem kolejnego spotkania młodych szachistów w ramach „Pierwszego i Drugiego Kroku Szachowego”...więcej
Dzień Babci i Dziadka
Piątek, 19 stycznia, był bardzo ważnym dniem dla młodszych uczniów naszej szkoły. W przededniu wielkiego święta, które przypadało w tym roku w dzień wolny od nauki, postanowili zaprosić swoje ukochane Babcie i ukochanych Dziadków na uroczystość organizowaną z tej to okazji. Wspólne spotkanie Dziadków, rodziców, uczniów i nauczycieli miało miejsce w świetlicy wiejskiej...więcej

Zobacz film


Dnia 22 stycznia 2018 r. - dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich ukochanych Bliskich na
uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w szkole...więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018
Nasza szkoła po raz jedenasty włączyła się aktywnie w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy...więcej

Galeria zdjęć
Życzenia noworoczne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Certyfikaty

bezpiecznaszkola


logols


mistrzowie


cyfrowaszkola


szkolawruchu


szkolazklasa
Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO)