Samorządowa Szkoła Podstawowa w Marzeninie

2 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU
W dniu 02.04.2019 r. w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu...więcej na ten temat

Galeria zdjęć
W poszukiwaniu wiosny...
Uczniowie klasy VII realizowali projekt edukacyjny z plastyki, muzyki i języka polskiego. Przygotowali transparenty, kukłę, napisali tekst do znanej muzyki. Finałem przygotowań oraz podsumowaniem projektu był korowód wiosenny do Noskowa dnia 21 marca 2019 r. .
-->zobacz film

Talenty 2019
W tegorocznym Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Talenty 2019 wzięli udział następujący uczniowie: Aleksandra Kosicka i Hania Zielińska - plastyka, Ania Górna, Julia Gomuła i Julia Cypryańska - muzyka wokalna, uczestnicy kółka tanecznego. Ola Kosicka zdobyła II miejsce w kategorii plastycznej. Gratulujemy!

kategoria plastyczna - prace Oli Kosickiej

kategoria taneczna - zdjęcia

kategoria taneczna - film

kategoria wokalna - film

SPOTKANIA ZAWODOZNAWCZE W ZERÓWCE
W ramach edukacji zawodoznawczej dzieci z rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego razem z wychowawczynią p. Ewą Chmielewską odbyły kilka spotkań z przedstawicielami różnych zawodów...więcej

Galeria zdjęć

I nagroda w konkursie zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni
Grupa teatralna Kameleon z naszej szkoły pod kierunkiem p. Renaty Wojciechowskiej wygrała w konkursie PCPR pt. "W Internecie czy w realu nie lekceważ złych sygnałów". W filmie występują: Natalia Gomuła, Weronika Kachniarz, Wiktoria Kachniarz, Roksana Korpusik, Aleksandra Kosicka, Joanna Kozakowska, Marcel Opyd, Alan Siedlewski, Estera Wieczorek, Nadia Wiącek

-->zobacz film


MISTRZOSTWA POWIATU WRZESIŃSKIEGO W WARCABACH
Dnia 5 lutego 2019 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Warcabach. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom. Przedstawiamy wyniki:

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach - Dziewczyny

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach - Chłopcy

-->Galeria zdjęć
WOŚP w Marzeninie
13 stycznia 2019 r. w 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięło udział 15 wolontariuszy naszej szkoły. Uczniowie klasy VIII i III gimnazjum jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Pomimo deszczowej aury wytrwale kwestowali. Dzięki hojności mieszkańców Marzenina i okolic, jak też zbiórki przeprowadzonej wśród uczniów i pracowników Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Marzeninie do sztabu Wrzesińskiego Ośrodka Kultury przekazano 1552,44 złotych. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tak szczytnej akcji.


-->galeria zdjęć

Dzień Babci i Dziadka w Marzeninie
W dniu 11 stycznia 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Marzeninie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka...więcej

-->galeria zdjęć
Wigilia 2018 i życzenia noworoczne
Dnia 21 grudnia 2018 r. wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystej Wigilii. Jasełka przygotowała Pani katechetka Bożena Doktór. Ksiądz Proboszcz Jacek Felcyn przybliżył historię Świętej Rodziny. Pani Dyrektor Mariola Jędrzejewska złożyła Wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. -->zobacz film

Po Jasełkach Pani Agnieszka Depczyńska ogłosiła wyniki Konkursu Bożonarodzeniowego 2018. Prace zostały ocenione w czterech kategoriach: „Szopka”, „Aniołek”, „Kartka Bożonarodzeniowa” oraz „Bombka” -->Oto wyniki konkursu
-->galeria zdjęć

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie Wam radość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, oraz wiele szczęśliwych chwil...

Kroki szachowe - drugie spotkanie
W dniu 8 grudnia 2018, w sobotnie przedpołudnie, w świątecznej atmosferze w Samorządowej Szkole Podstawowej w Marzeninie spotkali się szachiści w trzech kategoriach wiekowych w ramach cyklicznych turniejów Pierwszy i Drugi Krok Szachowy. Frekwencja dopisała, przy szachownicach stawiło się 73 graczy. Dyrektor Szkoły wręczyła dyplomy dla najlepszych w poprzednim, październikowym turnieju.
Zawody sędziowała p. Iwona Koralewska. Organizacją i przeprowadzeniem imprezy zajęły się p. Anna Pardela i Mariola Jędrzejewska, wspomagane przez uczniów szkoły.
-->galeria zdjęć

Wyniki:

Grupa niebieska rocznik 2003-2005

Grupa żółta 2009 i młodsi

GRupa zielona 2006-2008


Zielona Szkoła 2018
W dniach 04.11-07.11.2018 r. uczniowie klas VI i III gimn. z wychowawcami brali udział w Zielonej Szkole w Dźwirzynie. Podczas pobytu w Dźwirzynie, Kołobrzegu, Trzęsaczu i Rewalu był realizowany projekt poświęcony 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie brali udział w zajęciach historycznych i plastycznych oraz w konkursie "Kocham Polskę". -->zobacz film
"Rekord dla Niepodległej"
W piątek 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 cała nasza społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała 4 zwrotki naszego hymnu państwowego.

zobacz film -->"Rekord dla Niepodległej"

Tego samego dnia odbył się uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości otworzyła prezentacja Natalii Górnej Uczennica klasy VI pod kierunkiem p Anny Kędzierskiej przedstawiła historię swojego pradziadka Pana Józefa Rutkowskiego, który walczył za naszą ojczyznę Gośćmi specjalnymi były córka i wnuczka pana Józefa. Pani Halina Kucza opowiedziała wzruszającą historię swojego ojca. Następnie po wprowadzeniu sztandaru wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego Potem wystąpili uczestnicy kółka teatralnego w specjalnej etiudzie teatralnej przedstawiającej losy naszego kraju. Następnie uczniowie na tle pięknej dekoracji "Pociągu do wolności" recytowali najpiękniejsze wiersze patriotyczne, śpiewali pieśni patriotyczne i opowiadali o najważniejszych wydarzeniach dotyczących losów naszej ojczyzny w czasie zaborów. Pani dyrektor Mariola Jędrzejewska podziękowała za profesjonalne przygotowanie przedstawienia. Realizacją scenariusza przedstawienia zajęli się nauczyciele: p Renata Wojciechowska, p Katarzyna Janowiak, p. Krzysztof Przywarty. Dzień 9 listopada zapisał się w naszej pamięci jako dzień pełen wzruszeń, emocji i głębokiego patriotyzmu.

Film z uroczystości
100 - Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
W piątek 9 listopada 2018 r. świętujemy u nas w szkole 100 - Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji przyłączamy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległości" i zaśpiewamy wspólnie o godz. 11.11 cztery zwrotki naszego hymnu narodowego. Zaraz po zaśpiewaniu hymnu odbędzie się uroczysta akademia oraz spotkanie z Panem Trawińskim - potomkiem Powstańca Wielkopolskiego. Tego dnia odbędą się także w naszej szkole liczne wystawy prac i zdjęć poświęcone naszej ojczyźnie.
Kroki szachowe 2018/2019
Dnia 20 października 2018 r. rozpoczęliśmy kolejną edycję Kroków Szachowych. Turniej cieszy się szerokim zainteresowaniem młodych szachistów. Zgłosiło się 86 uczestników. Pani Dyrektor Mariola Jędrzejewska dokonała otwarcia turnieju. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała pani Iwona Koralewska. Organizacją turnieju zajęły się Pani dyrektor Mariola Jędrzejewska, Pani Anna Pardela - instruktor szachowy oraz nauczyciel matematyki w SSP w Marzeninie i Pani Renata Wojciechowska - nauczyciel informatyki i zajęć artystycznych. Zapraszamy na Drugi Krok Szachowy już w grudniu.

Wyniki:

Dziewczęta i chłopcy 2008 i młodsze

Dziewczęta 2002-2004

Chłopcy 2002-2004

Dziewczęta i chłopcy 2005-2007

Regulamin - Pierwszy i Drugi Krok Szachowy

Galeria zdjęć

Konkurs plastyczny "Jesień"
W dniach 01.10-12.10.2018 r. Biblioteka Samorządowej Szkoły Podstawowej w Marzeninie zorganizowała konkurs "Jesień". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-III, którzy wykonali prace różną techniką przedstawiające jesienne krajobrazy. W dniu 18.10. 2018 r. Komisja konkursowa w składzie: p. Renata Wojciechowska, p. Agnieszka Przybylska oraz p. Rafał Kaczmarek - nauczyciele SSP w Marzeninie wyłoniła zwycięzców. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, maskotki i słodycze.
Zwycięzcy konkursu: Roksana Świergiel, Hanna Domagalska, Lena Jabłońska - klasa II, Antoni Sołtysiak - klasa III. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć

Święto Patrona
W dniu 10 października 2018 roku w ósmą rocznicę Święta Patrona uczniowie klasy VI wraz z opiekunami panią Danutą Paulus-Kaczmarek oraz panem Rafałem Kaczmarkiem przygotowali program artystyczny poświęcony patronce naszej szkoły Marii Konopnickiej. Po odśpiewaniu hymnu szkoły oraz Roty, grupa chłopców z klasy VI przedstawiła utwór „ O Wrześni” nawiązujący do pamiętnego z 1901 roku strajku Dzieci Wrzesińskich o prawo do pacierza polskiego. W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć znanych i lubianych przez wszystkich wierszy takich jak : „Stefek Burczymucha” , „Tęcza”, „Przy mrowisku” , „Nasza Hania”.
Spotkanie z Panem Mirosławem Chudym
W dniu 12 października 2018 r. odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z SSP w Marzeninie z Panem Mirosławem Chudym sportowcem, członkiem Kadry Narodowej w szermierce na wózkach. Dwa panele dyskusyjne, oddzielnie dla młodzieży i klas młodszych IV-VI.
Zajmujące spotkanie podczas którego Nasz gość opowiedział historię swojego życia, która wywarła ogromny wpływ na słuchaczach. Ponadto w przystępny sposób przybliżył uczniom zasady walki szermierczej i sędziował pojedynki.
Jest przykładem, że dzięki uporowi i ciężkiej pracy można spełniać swoje marzenia i osiągać sukcesy. Realizuje się na wielu płaszczyznach: sport, praca zawodowa, radny Gminy oraz społecznik.
Spotkanie odbyło na zaproszenie n-la wychowania fizycznego Artura Szymkowiaka.
-->Galeria zdjęć
Pasowanie na ucznia
9 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy pierwszej...-->więcej
Projekt „Koleje Wolności 1918-2018”
5 października w ramach projektu „Koleje Wolności 1918-2018” uczniowie klasy 8 SP oraz 3 Gimnazjum wraz z opiekunami udali się na plenerowe lekcje historii. Zajęcia odbyły się w stylowym wagonie kolejowym na trasie Września - Swarzędz. Uczniowie udoskonalili swoje wiadomości, a także poznali wiele ciekawostek na temat Powstania Wielkopolskiego.
-->Galeria zdjęć
-->zobacz artykuł
Turniej szachowy z okazji 15-lecia UKS PŁOMYK "NEKLA"
Dnia 15 września 2018 r. grupa 11 szachistów z naszej szkoły uczestniczyła w turnieju szachowym w Nekli z okazji 15 – lecia Klubu UKS Płomyk Nekla – sekcji szachowej...
więcej
-->Galeria zdjęć
Najlepsze życzenia z okazji ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019.
Uczniom życzymy, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. Wierzymy, że każdy dzień spędzony w szkole będzie dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę, którą w przyszłości spożytkujecie jak najlepiej.

Nauczycielom i Pracownikom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów oraz osobistej satysfakcji z wykonywanych zadań i obowiązków.

Wszystkim Rodzicom i Opiekunom naszych uczniów, życzymy aby osiągnięcia Waszych dzieci były dla Was nieustającym powodem do dumy.
"Dobry Start" czyli 300 zł dla ucznia
Uwaga Rodzice!
Ruszył program rządowy "Dobry Start". Jest to 300 zł. jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny (nie dotyczy dzieci uczących się w przedszkolu oraz w tzw. zerówce). Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia (dziecko niepełnosprawne do 24 roku życia). Aby otrzymać wsparcie należy złożyć wniosek online od 1 lipca br. przez stronę https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/jak-zlozyc-wniosek-o-dobry-start-online lub od 1 sierpnia można składać wnioski drogą tradycyjną - papierową tu można pobrać wzór wniosku w tych samych instytucjach co wniosek 500+, czyli w urzędzie miasta i gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie. Wniosek należy złożyć nie później niż do 30 listopada! Ci z Państwa, którzy złożą wniosek w lipcu lub sierpniu otrzymają świadczenie nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (wrzesień, październik, listopad) to pomoc trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Więcej informacji na https://www.mpips.gov.pl/DobryStart/
28 Międzynarodowy Festiwal Szachowy
W dniach 25.06 - 27.06.2018 r. odbył się w naszej szkole 28 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Ks. B-pa Jerzego Dąbrowskiego. W tym roku rywalizowało o medale i puchary 70 szachistów z Białorusi, Szczecina, Kostrzyna, Gniezna, Wrześni, Żydowa, Nekli oraz Marzenina. Najlepszą drużyną okazała się drużyna Olimpia Grodno z Białorusi, tuż za nią sklasyfikowana została drużyna Chrobry Gniezno, natomiast na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Pałac Młodzieży ze Szczecina. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Opiekunom, Gościom, Sponsorom oraz tym Wszystkim, którzy aktywnie przyczynili się do zorganizowania festiwalu. Zapraszamy na festiwal w przyszłym roku. Przedstawiamy wyniki klasyfikacji indywidualnej:

Chłopcy i dziewczęta rocznik 2002-2004

Chłopcy i dziewczęta rocznik 2005-2007

Chłopcy i dziewczęta rocznik 2008 i młodsi


Artykuł wrzesnia.info.pl

Fotorelacja z turnieju
"Wszystko ma swój czas…"
Uroczyste zakończenie roku szkolnego - chwila niezwykle radosna. Po dziesięciu miesiącach trudu i pracy dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum rozpoczęły się upragnione wakacje! Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 oraz pożegnanie klasy III Gimnazjum...więcej

zobacz zdjęcia
Trzy stolice - tysiące wrażeń!
W dniach 11.06-14.06.2018 r. trzydziestu dwóch uczniów naszej szkoły wyjechało na wycieczkę przemierzając ponad tysiąc kilometrów po Europie...więcej

Zobacz zdjęcia


Sukcesy artystyczne Celiny Skrzypek z kl. IV

Celinka Skrzypek 26 kwietnia br. odebrała nagrodę za I miejsce w konkursie plastycznym w Gminnym Przeglądzie Prezentacji Dzieci i Młodzieży Talenty 2018. Jest nie tylko utalentowaną plastyczką, ale także utalentowaną aktorką, dn. 9 maja br. podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego Maska 2018 Celinka otrzymała wyróżnienie za rolę dziewczynki w spektaklu "Człowiek - co ile? gdzie ile?". Serdecznie gratulujemy!


Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!
Dnia 28 marca nagrodzono uczestników „Wielkanocnego konkursu plastyczno-technicznego”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z Wielkanocą i przeznaczony był dla uczniów klas I -VI . Wielkość oraz technika wykonania prac była dowolna. Uczestnicy wykazali się kreatywnością. Wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane.

Wyniki konkursu

Galeria zdjęć

Podsumowanie Kroków Szachowych
Dnia 16 marca 2018 r. odbył się u nas w szkole ostatni turniej szachowy z cyklu Kroki Szachowe. Przedstawiamy wyniki podsumowujące Kroki Szachowe w roku szkolnym 2017/2018:

dziewczęta rocznik 2008 i młodsze

chłopcy rocznik 2008 i młodsze

dziewczęta rocznik 2002-2004

chłopcy rocznik 2002-2004)

dziewczęta rocznik 2005-2007

chłopcy rocznik 2005-2007
Wycieczka do Szreniawy
Dnia 16 marca 2018 r. odbyła się wycieczka klas 0-4 do Szreniawy. Celem wycieczki było przybliżenie i upowszechnienie wielkanocnych tradycji i obyczajów polskiej wsi...więcej

Wieczór Jasia i Małgosi
W dniu 16.03.2018 r. na terenie naszej szkoły odbył się Wieczór Jasia i Małgosi. Był on uwieńczeniem Programu Domowych Detektywów, w którym brali udział uczniowie klasy piątej i ich rodzice...więcej

-->Galeria zdjęć

Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych
Samorządowa Szkoła Podstawowa w Marzeninie była organizatorem Mistrzostw Powiatu Wrzesińskiego w Warcabach. Zawody odbyły się w poniedziałek 5 lutego 2018 roku w sali gimnastycznej szkoły. Powiat reprezentowały drużyny z Kołaczkowa, Grabowa Królewskiego, Kaczanowa, Otocznej, Nowego Folwarku, Grzybowa i Marzenina...więcej w Aktualnościach
Trzecie spotkanie w ramach Kroków Szachowych w szkole w Marzeninie
Piątkowe popołudnie i wieczór, 26 stycznia 2018 roku, upłynęło w Szkole w Marzeninie pod znakiem kolejnego spotkania młodych szachistów w ramach „Pierwszego i Drugiego Kroku Szachowego”...więcej
Dzień Babci i Dziadka
Piątek, 19 stycznia, był bardzo ważnym dniem dla młodszych uczniów naszej szkoły. W przededniu wielkiego święta, które przypadało w tym roku w dzień wolny od nauki, postanowili zaprosić swoje ukochane Babcie i ukochanych Dziadków na uroczystość organizowaną z tej to okazji. Wspólne spotkanie Dziadków, rodziców, uczniów i nauczycieli miało miejsce w świetlicy wiejskiej...więcej

Zobacz film


Dnia 22 stycznia 2018 r. - dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich ukochanych Bliskich na
uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w szkole...więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018
Nasza szkoła po raz jedenasty włączyła się aktywnie w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy...więcej

Galeria zdjęć
Życzenia noworoczne
DRUGIE SPOTKANIE Z CYKLU PIERWSZY I DRUGI KROK SZACHOWY – MARZENIN, 27.10.2017
Piątkowe popołudnie, 27 października, obfitowało w liczne emocje związane z drugim spotkaniem w ramach Pierwszego i Drugiego Kroku Szachowego. Zawody tradycyjnie już odbyły się na dolnym korytarzu Samorządowej Szkoły Podstawowej w Marzeninie. Dopisali jak zwykle grający, jak również bardzo licznie opiekunowie i rodzice sprawujący opiekę nad swymi „Szachistami”. Warto dopowiedzieć, że w tegorocznej edycji, oprócz stałych bywalców kroków, licznie uczestniczą członkowie klubu „Chrobry Gniezno” i „Na Pięterku” Poznań.

Po drugim spotkaniu klasyfikacja przedstawia się następująco:

Wyniki - Chłopcy 2002-2004

Wyniki -Dziewczęta 2002-2004

Wyniki - Chłopcy 2005-2007

Wyniki - Dziewczęta 2005-2007

Wyniki - Chłopcy 2008 i młodsi

Wyniki - Dziewczęta 2008 i młodsze

Pierwszy i Drugi Krok Szachowy rok sz. 2017/2018
Pierwszy i Drugi Krok Szachowy w roku szk. 2017/2018
W piątek dnia 6 października 2017 r. o godz. 16.30 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Kroków Szachowych organizowanych w SSP w Marzeninie w roku szk. 2017/2018.

Wyniki - dz ch 2003-2001

Wyniki - dz ch 2006 - 2004

Wyniki - dz ch 2007 i młodsi

Informacje na temat Kroków Szachowych

Artykuł - wrzesnia.info.pl

Informacje dla Rodziców dotyczące ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2017/2018
Rada Rodziców Samorządowej Szkoły Podstawowej w Marzeninie informuje, że w roku szkolnym 2017/2018 niemożliwa jest zmiana Towarzystwa Ubezpieczeniowego ubezpieczającego uczniów naszej szkoły. Decyzję taką Rodzice mogą podjąć w następnym roku szkolnym. Jednocześnie informujemy, że ubezpieczenie dzieci w szkole nie jest obowiązkowe. Rodzic sam może ubezpieczyć swe dziecko i zdecydować z jakiego ubezpieczenia chce skorzystać. W takiej sytuacji należy dostarczyć do szkoły stosowne oświadczenie obowiązkowo zgłaszając ten fakt w sekretariacie szkoły.

Tegoroczna składka wynosi 44 zł.

Prosimy o jak najszybsze dokonywanie wpłat w sekretariacie szkoły.


Warunki ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w Marzeninie na rok szkolny 2017-2018


OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS


ZGŁOSZENIE ROSZCZENIA Z UBEZPIECZENIA EDU PLUS
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Dyrektor Zespołu Szkół w Marzeninie informuje, że inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września 2017 r. według następującego porządku:

1) 8.00 Msza św. w Kościele Parafialnym w Marzeninie
2) 9.00 Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w szkole
3) Dowóz do szkoły wg ubiegłorocznego grafiku

Odwóz bezpośrednio po zakończeniu uroczystości inauguracji roku szkolnego.
Informacja dla rodziców i uczniów – dotyczy podręczników i materiałów ćwiczeniowych w roku szkolnym 2017/2018
Od 01 września 2017 r. rządową dotacją podręcznikową objęci są wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum. W związku z powyższym podręczniki i ćwiczenia zakupione zostaną przez szkołę i są własnością szkoły. Wyjątek stanowią podręczniki do religii. O tytule podręcznika nauczyciel katecheta poinformuje uczniów po dniu 01 września 2017 r.
Zakończenie roku szk. 2016/2017
Dnia 23 czerwca 2017 r. odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 w naszej szkole. Życzymy Wszystkim udanych wakacji! Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości
XXVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Ks. B-pa Jerzego Dąbrowskiego
Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Szachowy w Marzeninie odbył się w dniach 01.05-03.05.2017 r. Dziękujemy Wszystkim i zapraszamy za rok.
Zapraszamy do obejrzenia filmu


Wyniki turnieju:


Dziewczęta i chłopcy rocznik 2007 i młodsi


Dziewczęta i chłopcy rocznik 2004-2006


Dziewczęta i chłopcy rocznik 2001-2003


Ogłoszenie
REKRUTACJA do oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół w Marzeninie - urodzone w 2011 r.

ZAPISY dzieci do I klasy szkoły podstawowej zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkół w Marzeninie - urodzone w 2010 r.

Ogłoszenie Dyrektor Szkoły

Zarządzenie Burmistrza MiG Września
FERIE ZIMOWE 2017
Zapraszamy na zajęcia podczas ferii zimowych.

Harmonogram zajęć
Zielona Szkoła
W dniach 23.10-26.10.2016 r. w ramach projektu „Żyj zdrowo, czyli ciekawie i beznałogowo” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Zielonej Szkole w Dźwirzynie. Głównym celem tego projektu jest promowanie zdrowego stylu życia w dobie wielu zagrożeń cywilizacyjnych – alkoholizm, nikotynizm, narkomania, uzależnienia od Internetu i gier komputerowych. Wyjazd został częściowo sfinansowany przez Starostwo Powiatowe we Wrześni.
-->Harmonogram Dźwirzyno 2016

-->Fotorelacja z pobytu


W dniach 07.04-12.04.2017 r. odbędzie się wycieczka w góry. W programie m. in.: zwiedzanie Wrocławia, Szklarskiej Poręby, Pragi oraz Jeleniej Góry. Uczniowie podczas pobytu będą mieli okazję poznać historię Bukowca oraz Karkonoszy oraz uczestniczyć w zajęciach plastycznych i muzycznych.
-->zobacz szczegóły dotyczące wyjazdu Karkonosze-Praga 2017

Uwaga Rodzice!
W roku szkolnym 2016/2017 podręczniki zakupują tylko uczniowie klasy VI i klasy III Gimnazjum. Używane podręczniki można odkupić od absolwentów tych klas. Uczniowie wszystkich pozostałych klas (za wyjątkiem oddziału "0")otrzymają podręczniki zakupione przez szkołę w ramach Programu Rządowego. Rodzice uczniów tych klas mają obowiązek zakupienia podręcznika do nauczania religii.

-->Wykaz Podręczników w roku szkolnym 2016/2017
Uroczyste zakończenie roku szk. 2015/2016
Dnia 24 czerwca 2016 r. zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. W uroczystości wzięli udział Ks. Proboszcz Jacek Felcyn, który wcześniej odprawił Mszę św., Grono Pedagogiczne na czele z Panią dyrektor szkoły Mariolą Jędrzejewską, absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół w Marzeninie, uczniowie i rodzice. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Mariola Jędrzejewska, która wspólnie z wychowawcami wręczyła świadectwa, wyróżnienia i nagrody najpierw absolwentom a później pozostałym wyróżniającym się uczniom szkoły. Potem uczniowie klasy III SP podziękowali swojej wychowawczyni Pani Lidii Grępce dedykując jej wiersze i piosenkę. Klasa VI także przygotowała podziękowania dla wychowawcy Pana Krzysztofa Przywarty i pozostałych nauczycieli. Część artystyczną zakończyła klasa Pani Renaty Wojciechowskiej dziękując Wszystkim za wkład włożony w ich edukację i wychowanie. Na koniec Pani dyrektor podziękowała i życzyła Wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2015/2016 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.
Galeria zdjęć
Pożegnanie Absolwentów Gimnazjum im. Marii Konopnickiej Zespołu Szkół w Marzeninie
Płynie niepostrzeżenie i uchodzi lotny czas i nic nie jest szybsze od lat...
Dnia 18 czerwca 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Marzeninie odbyła się Uroczystość Zakończenia Gimnazjum. W uroczystości uczestniczyli tegoroczni absolwenci gimnazjum z wychowawczynią Panią Renatą Wojciechowską, Pani dyrektor szkoły Mariola Jędrzejewska, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły oraz delegacja uczniów klasy II gimn. Absolwenci pożegnali się z nauczycielami i pracownikami szkoły cytując słowa Wisławy Szymborskiej i Ks. Jana Twardowskiego oraz wręczyli im pamiątkowe statuetki i kwiaty. Oprócz podziękowań podczas uroczystości wspominano zabawne chwile, nie zabrakło też momentów pełnych wzruszeń. Rodzice gimnazjalistów przygotowali okolicznościowy tort i pyszny poczęstunek. Życzymy powodzenia naszym absolwentom w dalszym życiu!
Galeria zdjęć
Koncert dla naszych Mam
Dnia 25 maja 2016 r. odbył się w naszej szkole "Koncert dla naszych Mam". Uczniowie zaprezentowali się w pięknych programach artystycznych przygotowanych pod czujnym okiem wychowawców. Były też konkursy z nagrodami.
Galeria zdjęć


Zapraszamy do obejrzenia filmu z imprezy

Podziękowanie
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną "Piknik dla Kacpra" serdecznie dziękujemy. Jesteście ludźmi wielkiego serca! Lista Darczyńców

Podziękowanie - plakat

Dziękujemy Wszystkim Ludziom Dobrego Serca za aktywne zaangażowanie się w pomoc dla Kacpra.

Rodzice Kacpra - Angelika i Michał Matuszewscy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Certyfikaty

bezpiecznaszkola


logols


mistrzowie


cyfrowaszkola


szkolawruchu


szkolazklasa
Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO)Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO)